grupinski_min1.png

"Kiedy po trzech latach trwania przetargu wreszcie jest rozstrzygnięcie, kiedy jest propozycja offsetu, zupełnie inna i o wiele korzystniejsza niż nam to prezentował minister Macierewicz, w tej sytuacji nagle okazuje się, że ktoś decyduje o zakupie Black Hawków z wolnej ręki bez żadnego offsetu z utratą wielu miejsc pracy i nie wiadomo właściwie dlaczego i na jakiej podstawie" - zwrócił uwagę w programie „Kwadrans polityczny” Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej.

Poseł wskazał, że "Francja, obok Niemiec, to był nasz najsilniejszy sojusznik w Unii Europejskiej". "W tej chwili te stosunki sobie psujemy fatalnie i to nie dlatego, że ostatecznie nie doszło do tego kontaktu ws. Caracali, tylko że sposób jego zerwania tuż przed wizytą prezydenta Francji był fatalny" - podkreślił. Dodał, że decyzja o zerwaniu kontraktu była „dyplomatycznie nieprzemyślana” i niezrozumiała.

Pytany o katastrofę smoleńską i zapowiedź ministra Witolda Waszczykowskiego dotyczącą odzyskania maili wysyłanych przez MSZ w sprawie katastrofy Rafał Grupiński powiedział, że wielokrotne oskarżenia o zdradę dyplomatyczną, teorie o zamachu, czy spisek z Putinem, "które padały przez ostatnie lata ze strony Antoniego Macierewicza" uodparniają "na różnego rodzaju zarzuty". Podkreślił, że "raport Millera w ponad 100 przypadkach różnił się od raportu rosyjskiego". "Różnice widoczne są gołym okiem" - zaznaczył.

Źródło: tvp.info


bg Image