siemoniak.png

"Państwo po rządach PiS będzie wymagało naprawy, dlatego konieczna jest m.in. likwidacja IPN i CBA, które służą interesowi jednej partii" - powiedział w programie "Jeden na Jeden" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. "To ważny sygnał, jak ma wyglądać Polska po PiS-ie, jak ma wyglądać naprawa państwa po tym, co się dzieje" - zaznaczył.

Nawiązując do niedzielnej Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej poseł wskazał, że "PO ma jednego lidera - Grzegorza Schetynę". Podkreślił też, że przewodniczący "zadbał wczoraj o to, żeby się pokazać jak drużyna".

Odnosząc się do kwestii programu 500+ wiceprzewodniczący zastanawiał się"czy dzieci milionerów powinny z tego korzystać". "Zadbamy o to, by to było bardziej sprawiedliwe niż dzisiaj" - podkreślił. Podczas konwencji Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma Obywatelska utrzyma program rodzina 500 plus, ale zapewni dofinansowanie na każde dziecko. "Postulowaliśmy od samego początku, że 500 plus powinno być na każde dziecko" - przypomniał.

Pytany o brak jednomyślności podczas głosowania nad projektami dotyczącymi aborcji wyjaśnił, że Platforma Obywatelska ma kotwice: konserwatywną jak i liberalną.

Źródło: tvn24.pl


bg Image