schetyna6.png

"Musimy odbudować Platformę Obywatelską, zbudować nowy początek i przygotować się do wyborów. Trzeba wyciągać wnioski i trzeba cały czas mieć nowy pomysł" - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Zaznaczył, że "tylko Platforma Obywatelska jest w stanie zbudować skuteczną formułę wygrania następnych wyborów parlamentarnych i odsunięcia Prawa i Sprawiedliwości od władzy".

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej pytany o program partii, którego założenia mają zostać przedstawione 2 października w Gdańsku wskazał, że "musi on być bardzo rzetelnie przedyskutowany z Polakami, to musi być prawdziwe".

"Założenia programu przedstawimy w niedzielę. Polacy nie oczekują od Platformy, żeby powiedziała '550+', żebyśmy zorganizowali wyścig z PiS-em na rozdawanie pieniędzy. My musimy pokazać jak ważne jest młode pokolenie, start młodych ludzi, ale też polityka senioralna" - mówił Grzegorz Schetyna.

"To musi być całościowy program wizji Polski po PiS-ie w 2019 roku, kiedy zmieni się władza i dostaniemy do rąk efekty tego, co dzieje się dzisiaj i będzie przez następne trzy lata. Polska nie będzie wtedy w dobrym stanie" - zasygnalizował Przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Polityk zaznaczył, że liczy "na aktywności i wizję polityków PO i na Platformę, która stworzy przez inwencję i polityczną intuicję, blok demokratyczny, skuteczną współpracę środowisk i partii, która wygra następne wybory".

"Żeby to zrobić trzeba nie tylko budować założenia programowe, ale trzeba mieć dobre relacje z politykami, którzy tworzą inne partie opozycyjne. Trzeba potrafić współpracować, bo największym grzechem jest szukanie różnic i dzisiaj dzielenie tych, którzy są po drugiej stronie" - wyjaśnił Grzegorz Schetyna.

Źródło: tokfm.pl


bg Image