Budka.png

"To, co dzieje się w spółkach Skarbu Państwa i agencjach, od pierwszego dnia kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość pokazuje, że tam nie ma żadnych hamulców" - powiedział w "Porannej Rozmowie RMF FM" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Zasygnalizował, że "nie może być tak, że demoluje się polskie spółki Skarbu Państwa osobami, które nie mają żadnych kompetencji".

"Lista 'PiSiewiczów' jest tak długa i tak rozbudowana, że każdego dnia pojawiają się nowe informacje" - zwrócił uwagę Borys Budka. Wskazał, że "jedną z pierwszych ustaw, którą zmieniono w Sejmie w tej kadencji była ustawa o służbie cywilnej, ale jednocześnie zmieniono np. wymagania co do wojewodów". "Wojewoda w tej chwili nie musi mieć żadnego doświadczenia zawodowego, tylko po to, by móc obsadzać wiernych funkcjonariuszy partyjnych na takich stanowiskach - podkreślił wiceprzewodniczący.

Polityk odniósł się także do kompetencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i angażowania się sędziów w życie polityczne.

"Nie może być tak, że polityk, minister sprawiedliwości będzie w Polsce mówił, co jest wyrokiem, a co nie, albo będzie tylko opierał swoją wiedzę na doniesieniach tabloidów. Nie może być tak, że politycy z obojętnie jakiego ugrupowania będą chcieli zastępować sądy. Jeżeli jakikolwiek sędzia w Polsce naruszy prawo, to powinien być za to ukarany ale nie przez polityka, tylko w szybkim postępowaniu dyscyplinarnym" - zaznaczył.

Cała rozmowa: rmf24.pl


bg Image