kopacz2.png

„W polityce zarówno zaufanie, jak i lojalność są bezcenne. I warto przenosić je na codzienne życie” - powiedziała wiceprzewodnicząca Platformy Ewa Kopacz, w rozmowie z Eweliną Nowakowską.

Była premier w wywiadzie udzielonym „Polska The Times” podkreśliła, że w polityce liczy się dla niej odpowiedzialność i prawda. Zaznaczyła, że te dwie wartości są szczególnie istotne w czasie trudnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. „Nigdy jeszcze żadna partia nie zaatakowała fundamentów państwa w taki sposób jak obecnie rządzący" - zwróciła uwagę.

Ewa Kopacz przypomniała, że w ciągu 27 lat zdarzały się lepsze i gorsze rządy, ale większość z nich starała się zmieniać Polskę na lepsze. Zauważyła, że rząd Beaty Szydło, "jest fasadą tego faktycznego z Jarosławem Kaczyńskim z siedzibą na Nowogrodzkiej". „To najlepszy dowód, że rządzi kłamstwo, fikcja. Państwo PiS wygląda jak to z Orwella i jego „1984”" - dodała wiceprzewodnicząca.

Przypomniała, że w trakcie kampanii wyborczej rysowała czarny scenariusz na czas, kiedy ewentualnie PiS może rządzić. „Dziś PiS realizuje najczarniejszy scenariusz. (…) PiS nie jest zmianą. Jest kumulacją najgorszych praktyk ostatnich 27 lat. Jest zaprzeczeniem rządów prawa, demokracji i liberalnej gospodarki” - wskazała Ewa Kopacz.

Cała rozmowa: "Polska The Times", Nr 77 (1544), str. 6-7.


bg Image