schetyna6.png

"Chcemy pokazać nowy początek PO. Ten program ma temu służyć - pokazanie, że PO wyciąga wnioski z przeszłości, ale ciągle ma świeże pomysły, sporo energii i chce bić się o zwycięstwo w wyborach" - powiedział w programie "Kwadrans Polityczny" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nawiązując do Kongresu Programowego PO, który odbędzie się 1 października w Gdańsku.

Pytany o kwestię reprywatyzacji w Warszawie przewodniczący podkreślił, że "nie ma świętych krów w sprawie reprywatyzacji, każdy kto podejmował decyzje - czy był politykiem PiS, czy PO, czy lewicowym - jeśli łamał prawo, to za to odpowie".

"Prezydent Pahl ma udowodnić swoimi kwalifikacjami prawnymi, organizacyjnymi, moralnymi to, że w skuteczny sposób oczyści kwestię reprywatyzacji w Warszawie. Jest właściwą osobą na właściwym miejscu" - zaznaczył Grzegorz Schetyna. Dodał, że jest przekonany, że decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz o powołaniu Witolda Pahla na stanowisko wiceprezydenta Warszawy "pomaga i ułatwia drogę do pełnego ujawnienia kwestii reprywatyzacyjnej".

Źródło: tvp.info


bg Image