kopacz5.png

„PiS oszukał Polaków. Partia Jarosława Kaczyńskiego w kampanii przedstawiała się jako ugrupowanie  proeuropejskie, otwarte i szanujące zasady państwa prawa. Ukryli w kampanii Macierewicza, Ziobro i Kaczyńskiego. Nie mówili o rannym wchodzeniu CBA do domów i zawłaszczaniu spółek skarbu państwa. Proszę sobie porównać PiS z czasów kampanii i PiS dzisiejszy. To jakby dwa inne ugrupowania” - zwróciła uwagę w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz.

Nawiązując do obietnic PiS-u w trakcie kampanii podkreśliła, że „nie na wszystko stać Polskę”. Przestrzegła, że „łatwo zrujnować budżet”. „Nie możemy obiecywać wszystkiego, ale musimy najbardziej chronić najsłabszych” - dodała.

Odnosząc się do polityki zagranicznej obecnego rządu Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że „Pan Orban i pan Kaczyński chcą nowej Europy, ale nawet Czesi i Słowacy nie podpisują się pod ich wizją”. Dodała, że „grono, w którym Kaczyński chce na swój sposób reformować UE zawęża się i nie zmieni tego nawet jedno czy dwa wspólne stanowiska V4”.

Odpowiadając na pytanie o reprywatyzację w Warszawie przewodnicząca podkreśliła, że ta kwestia musi być „w sposób jawny i klarowny wyjaśniona”. „Niezależnie od tego, kogo będzie dotyczyła, którego ugrupowania politycznego i jakich osób. Dzisiaj warszawiacy muszą usłyszeć całą prawdę” - zaznaczyła.

Pytana o kwestie ideowe w Platformie Obywatelskiej wiceprzewodnicząca przypomniała, że „Platforma najsilniejsza była, mając solidną pozycję w centrum i mocne skrzydła”. „PO musi być racjonalną alternatywą. Zawsze po czasach ogromnych politycznych emocji przychodzi czas na spokój, na racjonalność. Na normalność” - zauważyła.

Ewa Kopacz zasygnalizowała, że „Polacy oczekują, że zobaczą siłę, która będzie mogła stanąć naprzeciwko tych, którzy oszukali ich w ostatnich wyborach”. "Kłótnie, podszczypywanie się w mediach przez opozycję tylko wzmacnia rządzących" - powiedziała. Dodała, że „tylko w zwartym i silnym szeregu możemy odsunąć od władzy szkodzących Polsce”.

Źródło: rp.pl


bg Image