grupinski_min.png

"Mamy silne zakorzenienie w samorządach, rozbudowane struktury w całym kraju i jesteśmy dziś jedyną siłą zdolną do pokonania PiS" - zwrócił uwagę poseł Rafał Grupiński w rozmowie z Joanna Miziołek i Elizą Olczyk.

Pytany o kwestię wspólnych listy wyborczych opozycji przy okazji wyborów podkreślił, że "to sprawa do dyskusji". Wyjaśnił, że "najważniejsze jest zbudowanie tak silnego frontu przeciwko PiS, żeby wygrać wybory". "Mamy za zadanie przekonać ludzi, którzy się zmęczyli Platformą, którzy są niezdecydowani, którzy nie bardzo zaakceptowali zmianę w 2014 r. po odejściu Tuska, że warto nadal popierać PO" - podkreślił.

"Zaangażowaliśmy w debatę programową całą Platformę, a także bywalców naszych klubów obywatelskich" - przypomniał Rafał Grupiński. "Organizujemy spotkania codziennie w innym mieście w Polsce. Dyskutujemy o różnych elementach programu, o tym, jak odzyskać zaufanie większości wyborców, wrócić do władzy i - co najważniejsze - jak zmieniać Polskę po PiS" - zaznaczył. Dodał, że "w samej Wielkopolsce nad propozycjami programowymi pracowało sto kilkadziesiąt osób". 

Pytany o kwestie reprywatyzacji w Warszawie poseł wskazał, że "problem z reprywatyzacją został sprowadzony wyłącznie do odpowiedzialności pani prezydent, tymczasem wiele decyzji, które miasto wydało, było wynikiem wyroków sądowych lub postanowień Samorządowego Kolegium Odwoławczego". Zauważył, że "w procesie podejmowania decyzji miasto jest na końcu". "Nowym zastępcą pani prezydent został Witold Pahl, który zajmie się problemem reprywatyzacji - przypomniał Rafał Grupiński. Zaznaczył, że Witold Pahl "będzie współpracował z grupą audytorów, która bezstronnie prześwietli proces reprywatyzacji".

Źródło: wprost.pl


bg Image