lewandowski2.2.png

"To nie było glosowanie przeciw Polsce. Oskarżenia na Polskę przesyła PiS. To co się dzieje w Polsce jest nazywane po imieniu. To rezolucja o nadużyciach władzy nie o Polsce" - powiedział przewodniczący polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej, poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski, w programie „Kwadrans polityczny” TVP1. Polityk przypomniał, że udało "się przesunąć debatę i głosowanie w sprawie rezolucji z czerwca, kiedy był szczyt NATO".

Janusz Lewandowski zwrócił uwagę, że "coś złego  w Polsce dzieje i to jest widoczne dla całego demokratycznego świata". Dodał, że "nie zawsze wyroki demokracji są słuszne np. jak Brexit, który był oparty na zakłamaniu".

Pytany o katastrofę smoleńską podkreślił, że "czymś ponurym jest uprawienie polityki na kłamstwie smoleńskim". "Katastrofa smoleńska została wyjaśniona co do każdej sekundy. Wszystko się sprowadza do wnętrza samolotu. Słowa do pilotów "zmieścicie się" nie padły z ust Donalda Tuska i Tomasza Arabskiego. Nie powinno być lądowania w Smoleńsku" - zaznaczył.

Dodał, że "taniec na trumnach, który jest uprawiany nie powinien się mieścić w granicach naszego chrześcijańskiego świata".

Źródło: tvp.info


bg Image