schetyna6.png

„Rezolucja Parlamentu Europejskiego to potwierdzenie, że Europa o nas pamięta. Europa pokazuje Polsce błędy i każe je korygować" – powiedział Grzegorz Schetyna, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas programu „Rzecz o Polityce”.

Grzegorz Schetyna przypomniał, że w 2014 roku Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek w sprawie rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat wyników wyborów samorządowych. „Wtedy jednak padały wyłącznie oskarżenia, a brakowało dowodów. Dzisiaj jest konkret” – dodał.

Rozmówca Michała Szułdrzyńskiego odniósł się także do wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który powiedział, że przyjazd Komisji Weneckiej do Polski to bardziej wizyta krajoznawcza. Przewodniczący mówił, że były to słowa złe i lekceważące wobec członków Komisji Weneckiej. "To są ważni politycy, którzy przyjechali z nami rozmawiać, a nie nas strofować" – podkreślił Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna odpowiedział też na pytanie w sprawie rozmowy premier Beaty Szydło z ministrem obrony Antonim Macierewiczem na temat nominacji dla Bartłomieja Misiewicza. "Nie było to przekonujące, jakby premier miała się jeszcze konsultować z kimś w tej sprawie" – mówił. Przewodniczący zaznaczył, że dobrze by było gdyby PiS naprawiał swoje błędy z nominacjami w spółkach skarbu, ale nie można zapominać, że sam jest za nie odpowiedzialny.

Źródło: rp.pl


bg Image