neumann6.1.png

„Jesteśmy za Polskę odpowiedzialni nawet w opozycji. Musimy starać się pokazywać w Europie, że w Polsce są siły, które myślą o Polsce i Europie w sposób inny niż obecnie rządzący” - powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, w rozmowie z Beatą Michniewicz.

Gość Salonu Politycznego Trójki podkreślił, Platforma jest polską drużyną w Parlamencie Europejskim, która stara się każdego dnia pracy dbać o Polskę. „Każdemu z nas zależy na dobru Polski i żeby Polska była dobrze postrzegana na arenie międzynarodowej. Jeżeli rząd robi dzisiaj wszystko, żeby obniżyć rangę Polski w Europie, to musimy temu przeciwdziałać” - zapowiedział przewodniczący klubu.

Sławomir Neumann zwrócił uwagę, że debata w Parlamencie Europejskim oraz ewentualna rezolucja są kolejnymi krokami do tego, by Polska znalazła się na absolutnym marginesie Unii Europejskiej. „Dzisiaj jesteśmy na pierwszym miejscu listy krajów pod specjalnym nadzorem. Krajów, w których zasady demokracji i zasady konstytucyjne są podważane. Na to patrzy Europa” - dodał.

„Rezolucja jest tylko gestem, pewnym symbolem, ale ten symbol ma potem przełożenie na postrzeganie nas przez Komisję Europejską i załatwianie przez Polskę interesów w Europie. Dzisiaj jesteśmy na cenzurowanym” - zaznaczył przewodniczący.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image