kidawa1.png

"Przez te dwadzieścia parę lat Warszawa dokonała wielkiego wysiłku i jako miasto, które nie tylko musiało się zmierzyć z tą zwykłą reprywatyzacją, ale także z dekretem Bieruta, wykonało wielki wysiłek" - zwróciła uwagę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa–Błońska w audycji "Sygnały Dnia".

Odpowiadając na pytanie o kandydata Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Warszawy wskazała, że "za dwa i pół roku PO przedstawi kandydata, który powinien być osobą z tak zwanego średniego pokolenia, żeby miał szansę przez kilka kadencji dobrze sprawować ten urząd w Warszawie". Dodała, że "teraz prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz i ma przed sobą bardzo trudne zdanie wyjaśnienia wszystkich nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją". "Musimy to wszystko wyjaśnić teraz, przed wyborami, tak, żeby ta sprawa została zamknięta, tym bardziej że przygotowywana jest nowa ustawa reprywatyzacyjna i tam nie może być błędów" - powiedziała.

Pytana o podobieństwa i różnice między Platformą Obywatelską a Nowoczesną zauważyła, że Nowoczesna "trochę inaczej podchodzi do spraw gospodarki, do spraw funkcjonowania, chociaż niektóre rozwiązania, o których mówiono w tym programie, zostały już wprowadzone, bo na przykład pan Ryszard Petru mówi o programie „złotówka za złotówkę”, a to jeszcze w poprzedniej kadencji zostało wprowadzone".

Zaznaczyła, że jeżeli "ma się już dłuższą historię, te programy pisze się z większą odpowiedzialnością". "Trzeba na pewno podchodzić bardzo odpowiedzialnie i rządząc, bierze się odpowiedzialność za wszystkich Polaków w naszym kraju" - dodała.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image