schetyna7.png

"Z tego, co wiem, to dzisiaj nastąpi właśnie uruchomienie komisji konkursowej, jeśli chodzi o powołanie zespołu audytorskiego. Audyt zewnętrzny, czyli ta kontrola zewnętrzna, to jest sprawa zdecydowana, ona musi zostać przeprowadzona zgodnie ze wszystkimi wymogami prawnymi. I tak się stanie" - powiedział w audycji "Sygnały dnia" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nawiązując do reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Wskazał, że wszystkie ostatnie decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz, "jej aktywności i determinacja pokazuje, że te problemy będą przez nią skutecznie rozwiązywane".

Przewodniczący przypomniał też o projekcie ustawy reprywatyzacyjnej, którą Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie "zapraszając wszystkie kluby parlamentarne do rozmowy o wsparciu dla tego projektu". Dodał, że pierwsze sygnały, które otrzymujemy i ze strony partii rządzącej, i opozycyjnych są optymistyczne. "My naprawdę musimy wyjaśnić te kwestie całościowo. Mówię i my jako parlament, i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy" - powiedział. Zaznaczył, że "na tym powinno zależeć całej klasie politycznej".

Pytany o ewentualne referendum w sprawie odwołania pani prezydent przewodniczący wyraził nadzieję, że "warszawiacy doceniają wielkie zaangażowanie i pracę Hanny Gronkiewicz-Waltz, także te ostatnie decyzje i jej determinację i będą ją dalej wspierać, tak jak robili to w czasie ostatnich wyborów".

Odnosząc się do wniosku w sprawie uchylenia immunitetu dla szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego przewodniczący podkreślił, że "NIK musi mieć podstawy, aby skutecznie kontrolować organy władzy". Dodał, że "każdy polityk musi to szanować", a "napięcie na linii prokuratura-NIK to kolejna odsłona walki PiS z niezależnymi instytucjami".

Źródło: polskieradio.pl


bg Image