kidawa-blonska.png

"Hanna Gronkiewicz-Waltz zobowiązała się przez ostatni czas swojej kadencji wyjaśnić wszystkie nieprawidłowości związane ze zwrotem majątku, reprywatyzacją. Ona jako jedyna starała się stworzyć system prawny, który zabezpieczy interesy Warszawy i warszawiaków. Dzięki jej uporowi powstała mała ustawa reprywatyzacyjna" - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Kwadrans polityczny".

Dodała, że "jeżeli chce się wprowadzić komisarza, muszą być przesłanki". "W Warszawie żadna przesłanka nie została spełniona. Chyba, że zmieniona zostałaby ustawa, dająca takie uprawnienia premierowi" - wskazała wicemarszałek Sejmu.

"Powołanie Witolda Pahla na wiceprezydenta jest bardzo dobrym ruchem. Bardzo skrupulatny, wielokrotnie stawał przed Trybunałem Konstytucyjnym reprezentując Sejm. On jest gwarantem, że jako osoba z zewnątrz, nie znająca urzędników w mieście, ma takie kompetencje prawne, że chciałabym, aby było więcej takich osób" - zaakcentowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu nawiązując do dymisji dwóch wiceprezydentów Warszawy, podkreśliła, że "potrzebne było przereorganizowanie pracy ratusza i to się stało". "Pani prezydent tworzy nowy zespół, sytuacja w Warszawie była trudna i musi stworzyć zespół na te trudne czasy. Skoro jest trudny moment i są nowe zadania do wykonania, to trzeba stworzyć taki zespół, który może to sprawnie i dokładnie wykonać" - mówiła.
 
Źródło: tvp.info
 

bg Image