walesa9.png

"Przeprowadziliśmy w Platformie Obywatelskiej kilka szczerych, czasami trudnych, rozmów, które pomogły nam wszystkim" - wyjaśnił poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa. Dodał, że "czasami potrzebna jest chwila, aby z dystansem na wszystko popatrzeć i odciąć się od tej wewnątrzpartyjnej debaty, która chwilami była niezwykle wybuchowa".

"Nieraz mówiłem, że jestem gdańszczaninem, kocham Gdańsk i tu widzę swoją przyszłość" - przypomniał, pytany o ewentualny start w wyborach na prezydenta Gdańska. Jarosław Wałęsa zwrócił uwagę, że "zarówno w Warszawie, jak i w Gdańsku widać fantastyczny postęp". "Siła Platformy polega na tym, że mamy ludzi, którzy będą w stanie nadal rozwijać te miasta. Proszę mi wierzyć, że Platforma zaprezentuje bardzo dobrych kandydatów" - podkreślił. 

Polityk przestrzegł, że w ramach walki wyborczej "PiS będzie robić wszystko, żeby do Platformy przykleić teraz każdy brud". "Już podczas pierwszych rządów PiS, w latach 2005-2007, próbowano coś na mnie znaleźć, żeby mnie zdyskredytować w oczach opinii publicznej. Prześwietlano mój majątek nieraz. I ja się niczego nie obawiam, bo jestem czysty" - zaznaczył.

Źródło: Polska The Times, Nr 72 (1 539), str. 12.


bg Image