schetyna7.png

- Nie mogę dopuścić do tego, żeby rezygnacja Hanny Gronkiewicz-Waltz oddała Warszawę w ręce Prawa i Sprawiedliwości. I to nie w wyniku wyborów, których PiS nigdy w Warszawie nie wygra tylko w wyniku decyzji administracyjnych – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

 

Gość programu „Jeden na jeden” poinformował, że nie rozważa wariantu rezygnacji Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy. - Prezydent Warszawy powinna wykorzystać dwa lata swojej kadencji do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości jakie narosły wokół sprawy reprywatyzacji – dodał.


Grzegorz Schetyna zaznaczył, że Hanna Gronkiewicz-Waltz musi wyjaśnić niejasności związane z reprywatyzacją, ponieważ Polacy i warszawiacy muszą wiedzieć gdzie były nieprawidłowości. - Chcemy pokazać, że Platforma Obywatelska jest w stanie rozwiązać problem reprywatyzacji w Warszawie i w całej Polsce. Przewodniczący jest przekonany, że prezydent Warszawy przeprowadzi zewnętrzny audyt.


Grzegorz Schetyna odniósł się także do sprawy symbolicznego gestu podania dłoni byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie przez obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. Przewodniczący mówił, o tym, że żałuje, że to tylko gest, ponieważ cała aktywność prezydenta Dudy z ostatnich tygodni nie pokazuje, że następuje jakaś zmiana w jego polityce i postawie. Odnosząc się do osoby Lecha Wałęsy poseł podkreślił, że jest on postacią historyczną, a jeśli dziś ktoś odbiera mu zasługi to znaczy, że nie zna historii i chce ją sfałszować.

Źródło: tvn24.pl


bg Image