kierwinski.png

- Myślę, że po trzech dobrych kadencjach Hanny Gronkiewicz-Waltz byłaby spora szansa, abyśmy ponownie wywalczyli władzę w stolicy - powiedział w "Sygnałach Dnia" członek zarządu Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

Polityk dodał, że "oceniając całe te trzy kadencje Hanny Gronkiewicz-Waltz, to jest niespotykany rozwój naszego miasta".

- Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna podawać się do dymisji. Uważam, że powinna dokładnie sprawdzić sprawę reprywatyzacji, zresztą sprawdzało to także Centralne Biuro Antykorupcyjne, prokuratura. Jeżeli były jakiekolwiek wątpliwości, odpowiedzialni urzędnicy powinni ponieść konsekwencje. Ale teraz paradoksalnie może wreszcie jest najlepsza okazja do tego, aby kwestie reprywatyzacji warszawskiej załatwić. Prosiła o to Hanna Gronkiewicz-Waltz wiele razy, teraz paradoksalnie wtedy, kiedy ma kłopoty, może szansa na załatwienie tej sprawy jest największa - zaakcentował Marcin Kierwiński.

Poseł wskazał, że "prezydent miasta jest od tego, aby podejmować decyzje". - I Hanna Gronkiewicz-Waltz po dokładnej analizie tego, co przecież w prasie się pojawiło, podjęła tę decyzję, rozwiązała Biuro Gospodarowania Nieruchomościami, zwolniła urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację i powiedziała bardzo jasno: zwrócę się do rady miasta o dokładny audyt tego, co działo się z reprywatyzacją. To są konkretne działania. Hanna Gronkiewicz-Waltz podejmuje realne działania - mówił Marcin Kierwiński.

Polityk podkreślił również, że projekt ustawy dotyczący reprywatyzacji autorstwa Platformy Obywatelskiej "jest w znacznej mierze gotowy, on będzie bazował na pracach, które przeprowadziliśmy w zeszłej kadencji, wtedy niestety ich nie dokończyliśmy, teraz mam nadzieję, że dokończymy. - Teraz reprywatyzacja stała się naprawdę gorącym tematem, no to mam nadzieję, że będzie porozumienie, żeby tą ustawę przyjąć. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość ten problem chce rozwiązać, to mam nadzieję, że siądzie do stołu i będziemy rozmawiali o konkretnych zapisach ustawowych - mówił Marcin Kierwiński.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image