grabiec3.png

- Komisję śledczą powołuje się w momencie, kiedy są uzasadnione obawy, że organy państwa nie są w stanie wyjaśnić jakichś zjawisk – powiedział rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec na temat pomysłu Klubu Kukiz’15 dotyczącego powołania komisji śledczej ws. reprywatyzacji.

Rozmówca Tomasza Walczaka podkreślił, że z powołaniem komisji śledczej należy zaczekać na „decyzje prokuratury, czy dopatruje się tam jakiegoś przestępstwa, czy nie”. Jan Grabiec zwrócił uwagę, że bez tej przesłanki powołanie komisji wydaje się teraz zdecydowanie przedwczesne.

- W tym momencie potrzebne jest coś innego - komisja sejmowa, która pracowałaby nad ustawą reprywatyzacyjną – zasygnalizował poseł.

Jan Grabiec zapowiedział, że PO zamierza się wywiązać z zobowiązania sprzed kilku dni i przedłożyć kompleksowy projekt ustawy. - Kiedy dzieją się rzeczy niepokojące, warto to wyprostować i wprowadzić odpowiednie reguły, a nie szukać winnych. Na to zawsze przyjdzie czas. Poza tym są służby, które, jak rozumiem, są zainteresowane, żeby sprawę wyjaśnić – mówił w wywiadzie dla „Super Expressu” rzecznik prasowy PO.

Cała rozmowa: se.pl

 


bg Image