kierwinski1.3.png

- Od powstania Platformy Obywatelskiej minęło piętnaście lat, osiem lat rządziliśmy. Są nowe wyzwania i oczekiwania od partii politycznej. To dobry czas, by zredefiniować partię i jej wartości - powiedział w programie „Więc Jak” poseł Marcin Kierwiński.

Rozmówca Sławomira Jastrzębowskiego zasygnalizował, że Platformę Obywatelską czeka nowe otwarcie programowe. Poseł przypomniał też, że „PO powstała na dwóch filarach: konserwatywnym w sferze wartości i liberalizmu w sferze gospodarczej”. Zaznaczył, że warto do tego wrócić.

Na pytanie o to jak Platforma ustosunkuje się do kwestii światopoglądowych takich jak in vitro czy związki partnerskie Marcin Kierwiński zwrócił uwagę, że „w całej Europie partie chadeckie potrafią radzić sobie z tymi nowymi wyzwaniami”. - Są nowe wyzwania wobec których trzeba umieć się ustosunkować. In vitro to procedura ważna dla osób, które nie mogą mieć dzieci naturalnie. To prawie 2 miliony osób i niezależnie od wyznawanych wartości tym ludziom państwo też powinno pomóc - podkreślił poseł.

Marcin Kierwiński zwrócił uwagę, że każda partia mogą mieć swoje priorytety, ale partia, która rządzi musi przedkładać odpowiedzialność za to w jakiej kondycji finansowej zostawi swój kraj. - Stan finansów publicznych po rządach Platformy był dobry. Tylko dlatego, że potrafiliśmy podejmować trudne decyzje - przypomniał poseł.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image