brejza2.png

- Szacunek dla pana Ujazdowskiego za te słowa. On po prostu wskazuje na konieczność przestrzegania prawa - powiedział w programie "Wstajesz i Wiesz" poseł Krzysztof Brejza nawiązując do wypowiedzi europosła Prawa i Sprawiedliwości Kazimierza Michała Ujazdowskiego, który krytycznie odniósł się do działań PiS wobec Trybunału Konstytucyjnego.

Polityk wskazał, że "od kilku miesięcy mamy spektakl działań rewolucyjnych Prawa i Sprawiedliwości, które mają mało wspólnego właśnie z takim konserwatywnym podejściem do praworządności, szacunku do instytucji demokratycznych". - Kazimierz Ujazdowski obserwując działania, niektóre ustawy, gwałcenie statusu Trybunału Konstytucyjnego obawia się przesuwania, przesadzania Polski w kierunku wschodnim. Wskazuje też na Trybunał Konstytucyjny jako instytucję ważną w kontekście wdrażania prawa europejskiego - podkreślił.

Krzysztof Brejza odniósł się także do kwestii związanej z reprywatyzacją w Warszawie. - Hanna Gronkiewicz-Waltz zgłosiła sprawę do prokuratury. Oddajmy to organom, bo w sprawie reprywatyzacji urząd miasta jest jedną z instytucji, która podejmuje decyzje. Niech prokuratura zbada tę sprawę obiektywnie. My się tej sprawy nie boimy - mówił polityk. Przypomniał, że prezydent Warszawy "opublikowała Białą Księgę i wszystkie te przypadki są dokładnie opisywane".

Źródło: tvn24.pl


bg Image