kierwinski1.3.png

- Chciałbym być w partii, która nie ma, jak Prawo i Sprawiedliwość, na sztandarach szczytnych haseł, tylko te hasła wdraża. PiS mówi o sobie, że ma monopol na polskich patriotyzm, a proszę spojrzeć jak ten patriotyzm wygląda w przypadku powstańców warszawskich i dialogu z nimi - mówił w programie "RZECZoPOLITYCE" poseł Marcin Kierwiński. 

- W Polsce podział na prawicę i lewicę jest dość specyficzny. Do tej pory był to podział w stosunku do wydarzeń sprzed roku 89. To się coraz bardziej zmienia. Symboliczna klęska, czyli brak SLD w parlamencie, zamyka okres tego podziału. Trzeba zdefiniować na nowo co jest lewicą, prawicą i centrum. PO chce być właśnie w tym centrum - powiedział. - 1 października pokażemy wstępny program partii. Będą kwestie gospodarcze i kwestie polityki społecznej. To będzie całościowy dokument - poinformował.

Polityk wskazał, że "obecna prawica jest socjalistyczna, jeśli mówimy o kwestiach gospodarczych i bardzo skrajna prawicowo, jeśli chodzi o wartości". - W Polsce obecnie brakuje rozsądnego centrum, które opowiada się za tradycyjnymi wartościami, ale także przeciwstawia się pomysłom skrajnej prawicy. Jest miejsce w centrum. Jest to zarówno strona lewicowa, jak i centroprawicowa - dodał poseł.

Marcin Kierwiński odniósł się także do kwestii odwieszenia zawieszonego członkostwa w Platformie Obywatelskiej przez Jarosława Wałęsę. - Z tego, co wiem, taką informację otrzymaliśmy od Sławomira Neumanna, że Jarosław Wałęsa odwiesił swoje członkostwo. Odwiesił zawieszenie. Cieszę się, bo Wałęsa jest potrzebny Platformie - zaakcentował poseł.

Źródło: rp.pl


bg Image