grupinski_3.png

- Stwierdzenie, że Platforma Obywatelska powinna być partia chadecka nie jest odkryciem niczego nowego. PO od powstania jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej - przypomniał poseł Rafał Grupiński w Poranku Radia TOK FM, nawiązując do wywiadu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny w tygodniku „Do Rzeczy". - Był jeden plus tego wywiadu - zaczęła toczyć się dyskusja na temat idei, a wiec jak powinien wyglądać system wartości przyświecających PO - wskazał.

Polityk podkreślił, że "każda dyscyplina będzie podlegała dyskusji zanim powiemy co jest dla nas najważniejsze". - Będziemy reagować na problemy społeczne - zapowiedział w rozmowie z Janem Wróblem. 

- Trzeba bronic Konstytucji, to poważna sprawa, ale nie można poprzestać na tym temacie - dodał.

Rafał Grupiński odniósł się również do Narodowego Programu Prokreacyjnego, który "ma na celu całkowite odejście od finansowania procedury in vitro", o czym poinformował niedawno minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

- Samorządy mogą finansować według nowego prawa, które m.in. PiS ostatnio zmienił, tylko te działania prozdrowotne, które są refinansowane przez państwo - mówił Rafał Grupiński. Przestrzegł, że jeśli samorządy chciałyby finansować inne działania to "mogą się narazić na zarzut łamania zasad wydawania finansów publicznych". - Sytuacja jest bardziej skomplikowana w czasach, kiedy Częstochowa czy Łódź uchwalały jako rady miast wsparcie procedury in vitro - zauważył. 

Źródło: tokfm.pl


bg Image