grupinski_min1.png

- PiS jest ugrupowaniem, które pokazuje, że nagą siłą, jeśli się demokratycznie wygra wybory, można ignorować prawo i deptać konstytucję, bo tak się wydaje rządzącym. To fatalna sytuacja dla młodego pokolenia, które patrzy na politykę i widzi, jak psuje się standardy - powiedział w programie "Graffiti" poseł Rafał Grupiński.

W rozmowie z Beatą Lubecką podkreślił, że PiS "ideologizuje całą politykę przez wyznanie smoleńskie, podporządkowuje sobie prawo i depcze konstytucję, bo Jarosław Kaczyński ma inne życzenia, niż to wynika z przepisów prawa".

Komentując wpis Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na Twitterze, w którym skrytykował wczorajszy wyrok TK Rafał Grupiński wskazał, że marszałek "wyraźnie wychodzi poza swoją rolę". - Jest marszałkiem całego Senatu, wszystkich opcji. Nie powinien tak pokazywać emocji politycznych po jednej ze stron sporu - zauważył.

Nawiązując do współdziałania z Nowoczesną polityk wyjaśnił, że "kwestie demolowania państwa prawa przez PiS nas łączą". - Mam nadzieje, że to przełoży się na inne kwestie. Konkurować trzeba, ale współpracować tam, gdzie wymaga tego polska racja stanu - zaznaczył.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image