siemoniak2.png

- Pracujemy w tej chwili nad programem Platformy Obywatelskiej. 1 października zamierzamy ogłosić nowe elementy programu – poinformował wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w rozmowie z Piotrem Goćkiem.

Tomasz Siemoniak wyjaśnił, że personalia w PO są istotne ponieważ kolejnym krokiem po przyjęciu programu będzie „wskazanie osób odpowiedzialnych za poszczególne obszary”. - W Platformie mamy nadmiar kandydatów, bardzo wiele doświadczonych osób, byłych ministrów, parlamentarzystów, samorządowców - dodał.

Wiceprzewodniczący odniósł się również do współpracy opozycji w Parlamencie, która  „ewoluuje w dobrym kierunku”. Poseł przypomniał, że „było kilka wspólnych inicjatyw, przede wszystkim wspólny front odmowy wobec Prawa i Sprawiedliwości, wobec działań łamiących Konstytucję, niszczących niezależność Trybunału Konstytucyjnego”.

W odniesieniu do współpracy Platformy Obywatelskiej z Komitetem Obrony Demokracji Tomasz Siemoniak zwrócił uwagę, że „każdy pracuje na swoim polu. PO działa w parlamencie, KOD stara się manifestacjami ulicznymi przyciągającymi i sympatyków poszczególnych partii, i takich, którzy z nikim nie sympatyzują, a chcą pokazywać swój sprzeciw”.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image