Budka.png

- Decyzja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w sprawie zwolnienia z odpowiedzialności prawnej osób, które zniszczyły pomnik Bolesława Bieruta, podważa zaufanie do polskiej policji – powiedział Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

Poseł podkreślił, że Zbigniew Ziobro „ręcznie steruje policją”. - Mamy do czynienia z jasnym sygnałem dla policjantów, żeby mieli się na baczności. Jak zrobią coś niezgodnie z ideologią pana ministra Ziobry, to będą narażeni na kolejne polecenie w ich kierunku – zwrócił uwagę poseł.

Borys Budka zasygnalizował, że działanie ministra sprawiedliwości może być interpretowane jako brak zaufania do policjantów, co może skutkować tym, że policjanci będą czuli się zagubieni. - Skąd oni będą wiedzieć, kogo następnym razem mają zatrzymać? – dodał.

- Przy uchwaleniu ustawy dotyczącej połączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego mówiłem wyraźnie z mównicy sejmowej, że dziwię się, iż ministrowie Błaszczak i Kamiński nie protestowali przeciwko temu, żeby w rękach pana ministra Ziobry znalazło się narzędzie wydawania poleceń polskim policjantom i służbom specjalnym – przypomniał wiceprzewodniczący.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image