schetyna4.png

- To pokazanie determinacji ze strony Komisji Europejskiej, że nie zapominają o Polsce, że widzi problem jaki ma Polska z praworządnością - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dariuszem Ociepą w „Politycznym Grafitti” Polsat News, komentując środową decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu kolejnego etapu procedury ochrony praworządności wobec Polski.

- Pisanie tej ustawy o TK, udawanie, że są konsultacje z opozycją, że wyciągamy wnioski z poprzednich opinii, to wszystko jest nieprawdziwe - zwrócił uwagę Grzegorz Schetyna. Przewodniczący wskazał, że " to nie tylko kwestia TK". Wyjaśnił, że w zalecenia KE "są wymieniane inne rzeczy m.in. kwestia ustawy inwigilacyjnej, parę rzeczy, które pokazują, że nie ma zgody na łamanie prawa".  - To już jest problem - dodał.

Grzegorz Schetyna odniósł się także do słów papieża Franciszka o "gotowości do przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu". - To, co mówi - i w jaki sposób - papież Franciszek od wielu miesięcy w kwestii uchodźców, kwestii migracji, także tej nielegalnej, jest bardzo jednoznaczne, twarde. On to mówi trochę przeciwko przekonaniu, które jest w Europie, że trzeba mieć dystans do uchodźców. W Polsce to przekonanie jest bardzo mocne i intensywne. Ci wszyscy, którzy z takim nabożeństwem słuchali tych słów wczoraj - myślę tutaj o politykach PiS-u - powinni je usłyszeć. To były ważne słowa i ważny dzień - zaznaczył przewodniczący.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image