kopacz4.png

- Dzisiaj trzeba konsolidacji całej opozycji, by dać odpór temu, co robi PiS, a do tego trzeba mieć nie tylko ambicje i dobry program. Trzeba mieć jeszcze siłę, by zachęcić ludzi do pójścia na wybory i zagłosowania na opozycję, a nie na PiS. Platforma bez wątpienia ma największy potencjał, ale nie możemy zajmować się sobą - podkreśliła wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz w rozmowie z Renatą Grochal.

- Powtórzę jeszcze raz, nigdzie się nie wybieram. To jest tak samo moja Platforma jak Grzegorza Schetyny i innych zarządzających dziś partią. Szanuję wybór przewodniczącego i byłabym pozbawiona instynktu politycznego, gdybym go kwestionowała - zaznaczyła, odnosząc się do decyzji zarządu o wykluczeniu z szeregów partii trzech posłów Platformy.

- Wierzę, że PO jest szansą na normalność w Polsce po rządach PiS. Chcę powiedzieć tym, którzy nie są już z nami: nie oddalajcie się zbyt daleko od Platformy. Mam na myśli nie tylko parlamentarzystów i tysiące szeregowych członków, którzy nie są już częścią PO, ale przede wszystkim wyborców Platformy - apelowała Ewa Kopacz.

Źródło: wyborcza.pl


bg Image