brejza.png

- Głosowaliśmy za jej powstaniem. Nie boimy się zmierzyć z prawdą. PiS chce by komisja śledcza dokonała linczu na PO. My chcemy wyjaśnienia tej sprawy - zaznaczył poseł Krzysztof Brejza w programie 'Wstajesz i wiesz", odnosząc się do powołania komisji śledczej ws. Amber Gold. - PO nie boi się tej komisji - dodał.

Poseł nawiązał również do projektu PiS zakładającego podwyżki dla urzędników państwowych i polityków. - Projekt wpłynął w nocy, PiS zrobiło wrzutkę. Też nie dajcie się państwo nabrać, to nie był projekt przygotowany przez jakiegoś młodego posła PiS-u. To był projekt, według mojej wiedzy, który wpłynął z KPRM przygotowany na pewno nie przez młodego posła, ale podejrzewam, że przez samych ministrów, którzy sobie podwyżki zaserwowali - relacjonował Krzysztof Brejza.

- Myślę, że warto byłoby zbadać, czy ministrowie na przykład czy którekolwiek ministerstwo opiniowało ten projekt, np. Ministerstwo Finansów - powiedział. - To są pytania, które znajdą swoją odpowiedź w dokumentach i pokażą zupełną hipokryzję PiS w tej sprawie. Tak jak hipokryzją jest wczorajsza próba budowy przekazu, że Jarosław Kaczyński nic nie wiedział o tym projekcie, ale sam głosował nad wprowadzeniem tego projektu do porządku dziennego - zauważył.

Źródło: tvn24.pl


bg Image