schetyna4.png

- Jeżeli słyszymy, że nie ma pieniędzy dla pielęgniarek, a później jak gdyby nigdy nic składa się po cichu, w środku wakacji, projekt podwyżek dla polityków, to zawsze będzie to źle przyjęte. I ci, którzy to robią, zapłacą polityczną cenę - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna odnosząc się do projektu ustawy autorstwa PiS, podnoszącej zarobki polityków. Dokument ma być przegłosowany w tym tygodniu w Sejmie.

- Trzeba pokazać fałsz kampanii wyborczej PiS. Mówili, że odchudzą budżet, że będą prowadzić politykę w bardzo skromny sposób, a jest zupełnie inaczej - zauważył.

Grzegorz Schetyna nawiązał również do prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.

- Widzę, że jest konflikt w rządzie miedzy politykami PiS-u - zaznaczył. Nie akceptują tej propozycji ci, którzy przytomnie liczą i wiedza, że nie będzie pieniędzy i na zrealizowanie 500+ i na ograniczenie wieku emerytalnego - podkreślił. Przewodniczący zwrócił uwagę, że "to ważna decyzja, bo ona będzie skutkować zapisami budżetowymi i zadłużaniem naszego kraju. - Ci, którzy nie będą przeciw takiej propozycji, wezmą za to polityczna odpowiedzialność i zapłacą za to przy następnych wyborach - dodał.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image