trzaskowski2.png

- W momencie tragedii, w którym wszyscy powinniśmy się zasępić, dlatego że tego typu zamachy są niesłychanie trudne do wytropienia, pojawiają się wypowiedzi, które nie mają nic wspólnego z tym, co się stało we Francji - mówił wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski w Poranku Radia TOK FM, odnosząc się do wypowiedzi ministra spraw wewnętrznych i administracji dotyczącej ataku w Nicei. 

Polityk zasygnalizował, że to "specjalność polityków PiS". - I taka nieskrywana satysfakcja, że inni mają problemy, a my nie mamy, bo akurat po II wojnie światowej jesteśmy homogenicznym społeczeństwem - dodał.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że "PiS przez cały czas gra na sentymentach, strachach i uprzedzeniach w sposób niesłychanie cyniczny, jeżeli chodzi o uchodźców".

- Podgrzewanie atmosfery, niemądre wypowiedzi o multi-kulti i mniejszościach w kontekście takiej tragedii, jest niesłychanym faux pas, jest po prostu głupotą polityczną". - Nic kompletnie nie daje, a tylko stwarza wrażenie wśród naszych partnerów, że Polska to jakiś skansen, że tutaj rządzą ludzie, którzy kompletnie nie rozumieją problemów współczesnego świata - zauważył.

Źródło: tokfm.pl


bg Image