kidawa1.png

- Donald Tusk jest potrzebny Platformie Obywatelskiej, ale dziś świetnie radzi sobie jako szef Rady Europejskiej, szczególnie w tym trudny dla Europy czasie wymagającym rozmowy i kompromisu – mówiła w rozmowie z Małgorzata Steckiewicz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że Donald Tusk jest uznawany za sprawnego polityka i byłoby źle, gdyby tylko z Polski popłynął glos, że się nie podoba rządowi.

Wicemarszałek Sejmu odniosła się też do słów sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jana Dziedziczaka, który mówił, że „Donald Tusk nie będzie miał większych szans na przedłużenie swojej misji. Polityk zwróciła uwagę, że „z Europy od przedstawicieli innych państw płyną zupełnie odmienne sygnały”. - Donald Tusk ma bardzo dobre notowania – dodała.

– Chcemy przygotować się bardzo dobrze do wyborów samorządowych i te wybory wygrać – zapowiedziała w „Gościu Poranka w TVP INFO” Małgorzata Kidawa-Błońska. Zaznaczyła, że „samorząd jest bardzo ważnym ciałem w Polsce, a reforma samorządową była świetną reformą”.

Źródło: tvp.info

 

 


bg Image