siemoniak2.png

- Organizacja szczytu NATO była na dobrym poziomie, jego efekty były dla Polski dobre – powiedział w rozmowie z Piotrem Goćkiem Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Gość „Sygnałów Dnia” oczekuje, że „nadmierne personalizowanie sukcesu związanego ze szczytem NATO, mówienie, że to zasługa Antoniego Macierewicza bądź Jarosława Kaczyńskiego, pomijanie jednak głównej roli prezydenta Andrzeja Dudy, szybko się skończy i skoncentrujemy się na efektach tego szczytu, wypracowanych przez kolejne rządy, dwóch prezydentów i przez obecny rząd”.

Tomasz Siemoniak wspomniał również o wypowiedzi przewodniczącego Rady Unii Europejskiej Donalda Tuska, który powiedział do eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej kilka tygodni temu że oczekuje konsolidacji PO i wsparcia dla przewodniczącego Grzegorza Schetyny. – Donald Tusk jest skupiony na swoich obowiązkach europejskich. Nie wiem, jakie decyzje podejmie w przyszłości, ale jeśli wróci, na pewno będzie miał bardzo poważne miejsce w polskiej polityce – zasygnalizował poseł.

Wiceprzewodniczący mówił o sytuacji w Platformie Obywatelskiej, podkreślając, że to partia demokratyczna, gdzie jest wielu liderów, którzy czasem się z sobą zgadzają, a czasem nie. – Z kolei na pytanie o wzrost poparcia dla PO w ostatnim sondażu TNS Polska Tomasz Siemoniak odpowiedział, że to efekt ciężkiej pracy. – Organizujemy konwencje programowe i kluby obywatelskie, podczas których odbywamy się setki spotkań z Polakami.

Cała rozmowa: polskieradio.pl

 

 


bg Image