neumann8.png

- Sukcesem dla Polski będzie taki pakiet decyzji, który podniesie nasze bezpieczeństwo – powiedział w odniesieniu do szczytu NATO rozpoczynającego się dziś w Warszawie Przewodniczący Klubu Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Gość „Politycznego Graffiti” w Polsat News zaznaczył, że oczekuje, iż zostaną zrealizowane postanowienia NATO ze szczytu w Newport, które zainicjował prezydent Bronisław Komorowski oraz ówczesny minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

- Gdy w Newport zapowiadano szczyt NATO w Warszawie nikt nie zakładał, że będzie odbywał się krótko po decyzji opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię – zauważył przewodniczący. - To wydarzenie zachwiało trochę bezpieczeństwem w Europie – dodał.

Sławomir Neumann odpowiadając na pytanie w sprawie rozmowy Andrzeja Dudy z prezydentem Barackiem Obamą podkreślił, że NATO i Unia Europejska to nie tylko system obronny, ale także system wartości. - Jeśli jeden kraj nie przestrzega zasad, to inne zwracają mu uwagę. Jeśli PiS myśli, że ta chucpa, którą wyprawiali w ciągu ostatnich dni na Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka umknie uwadze dyplomatów to się myli. Nasi partnerzy w Europie i na świecie są w stanie zweryfikować te informacje – mówił przewodniczący w rozmowie z Martą Kurzyńską.

Przewodniczący wspomniał też o wystawie związanej z katastrofą smoleńską zaprezentowanej na Stadionie Narodowym podczas szczytu NATO. - To nie jest miejsce na takie wystawy. To nie jest miejsce, by w ten sposób witać gości z całego świata. Nie ma to nić wspólnego z NATO i powagą tych obrad - wyjaśnił Sławomir Neumann.

Źródło: polsatnews.pl

 

 

 


bg Image