siemoniak3.1.png

- Komisja śledcza powinna wkraczać tam, gdzie zawiodły inne organy państwowe. Prokuratura wciąż zajmuje się sprawą Amber Gold. W tym przypadku organy państwa zadziałały – mówił w odniesieniu do komisji śledczej ws. Amber Gold, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

Tomasz Siemoniak wyraził zaniepokojenie, że komisja śledcza ma polityczny cel wskazany przez prezesa Kaczyńskiego. – Celem jest Donald Tusk – powiedział wiceprzewodniczący przypominając jednocześnie, że „zanim powstała komisja, już wskazuje się świadków, którzy mają przed nią zeznawać”.

- Donald Tusk będzie na szczycie NATO jako przewodniczący Rady Europejskiej. Zajmowanie się przez Sejm powoływaniem komisji ws. Amber Gold przed szczytem NATO ma na celu uderzenie w Donalda Tuska, tak aby przyjechał do Polski ze świadomością, że media będą pytały go o Amber Gold – zwrócił uwagę Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący zauważył, że jest problem o znacznie większej wadze finansowej, który również należy wyjaśnić, czyli afera w sprawie SKOK-ów. – Zgłosimy wniosek o to, aby komisja śledcza ws. Amber Gold zajęła się także kwestią SKOK-ów – zapowiedział poseł.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image