eradziszewska.png

- Nie wiemy co oznacza budżetowy system ochrony zdrowia zapowiedziany przez ministra Konstantego Radziwiłła – powiedziała Elżbieta Radziszewska w rozmowie z Mateuszem Zardzewiałym z „Super Expressu”. 

Odnosząc się do pomysłów ministra zdrowia posłanka mówiła o tym, że wciąż nie wiadomo, w jaki sposób i według jakich zasad będzie funkcjonował NFZ.

Elżbieta Radziszewska zwróciła uwagę, że dwa tygodnie temu minister Radziwiłł informował, że „ma do pewnego stopnia gotową mapę drogową, która ma doprowadzić do budżetowego finansowania, zapowiadał, że czeka nas rewolucyjne spojrzenie wynikające ze zwiększenia nakładów na służbę zdrowia o prawie 40 proc., tak aby pacjenci odczuli zmianę. Co więcej pacjenci mają mieć dostęp do służby zdrowia niezależnie od tego czy mają ubezpieczenie”. - Jednak jednocześnie pan Radziwiłł mówi, że to już nie jest jego zadanie, a zadanie ministra finansów – zaznaczyła posłanka.

- Docelowo minister chce doprowadzić do tego, żeby pacjenci nie korzystali tak często z usług lekarzy specjalistów i szpitali - część zadań resort będzie powierzał lekarzom rodzinnym – relacjonowała posłanka. Elżbieta Radziszewska wyraziła zaniepokojenie, że w zapowiedziach Konstantego Radziwiłła jest zbyt wiele niewiadomych. - Minister chce powiedzieć pacjentom, żeby ci nie chodzili do lekarzy specjalistów, nie leczyli się w szpitalach – dodała.

Cała rozmowa: se.pl

 


bg Image