Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/budka.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/budka.png'
budka.png

- Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym ma na celu sparaliżowanie Trybunału - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Wskazał przy tym, że "zawiera on w sobie rozwiązania, które zostały zbadane przez Trybunał Konstytucyjny i ocenione jako niekonstytucyjne".

- Wszystkie sprawy w Trybunale muszą być zawieszone na okres 6 miesięcy, wprowadzono system kolejkowania spraw co oznacza, że sprawy z tej kadencji będą mogły być rozpoznane za kilka lat - podkreślił polityk.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej pytany o propozycje dotyczące OFE proponowane przez ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego mówił, że wicepremier "ściga się na slajdy, hasła po to, żeby pokazać, że coś się dzieje ale to są puste slogany niekorzystne dla gospodarki".

Borys Budka odniósł się również do kwestii związanej z odmową przez prezydenta Andrzeja Dudę powołania sędziów wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa. - Działania prezydenta sprowadzały się do odmowy bez uzasadnienia. To było pokazanie, że prezydent ma inne podejście do zasady podziału władzy niż mówi Konstytucja - mówił poseł. Zaakcentował, że "kandydatury przeszły jednogłośnie, jeżeli ktoś ma zastrzeżenia to powinien w sposób jasny powiedzieć na straży jakich wartości stoi".

Źródło: tokfm.pl

 


bg Image