kidawa-blonska.png

- Wystąpienie Grzegorza Schetyny na Konwencji Programowej we Wrocławiu miało przygotować Platformę do dalszej pracy. Zostało wyraźnie określone, co będziemy robić i na czym się skupiamy – powiedziała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

W programie „Jeden na jeden” wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że "konwencja Platformy Obywatelskiej miała charakter programowy". - Szykujemy się do przedstawienia programu we wrześniu, budujemy program oparty na kilku filarach. Rozmawiamy i konsultujemy ze strukturami lokalnymi, co nas interesuje – tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. - We wrześniu Grzegorz Schetyna zaprezentuje program zawierający założenia naszej wizji Polski – dodała.

Odnosząc się do wystąpienia przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny porównywanego przez liczne media z wystąpieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wicemarszałek zaznaczyła, że woli wystąpienie Grzegorza Schetyny, ponieważ było bardziej merytoryczne. - Jeżeli jedna osoba wychodzi i recenzuje prezydenta, że jest dobry, bo to on decyduję, co on robi, a pani premier jest dobra, bo to on  decyduję, co ona robi, to ja takich osób się boję – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w sprawie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że Platforma Obywatelska szuka obszarów, w którym będzie mogła mocno polemizować z PiS. - Będziemy prezentować naszą wizję Polski, mówić o tym jak wzmocnić samorządy – zasygnalizowała poseł. Wicemarszałek zapowiedziała, że "po 25 latach to jest bardzo dobry czas, żeby przejrzeć, jak wyglądały te duże reformy, które stwarzały podwaliny naszego państwa". - Reforma samorządowa była bardzo dobrą reformą, której mogą nam wszyscy zazdrościć - dodała.

Źródło: tvn24.pl

 


bg Image