trzaskowski.png

 - Widać, że PiS nie ma pieniędzy na realizację swoich nadmuchanych obietnic wyborczych: na 500+, na obniżenie wieku emerytalnego. PiS będzie chciało realizować obietnice kosztem najbardziej przedsiębiorczych Polaków - podniesie podatki, szuka na gwałt pieniędzy – powiedział w „Graffiti” wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Polityk dodał, że „pieniądze, które zostały z OFE zabrane i przekazane do ZUS-u były na zabezpieczenie emerytur Polaków, czyli nie było żadnej zmiany”. - Chodziło tylko o to, żeby nie pompować deficytu budżetu – wskazał.

- Jeśli PiS zostawi te pieniądze w ZUS, to nie będzie problemu. Problem polega na tym, że oni chcą wydać te pieniądze w wybrany przez siebie sposób  - zaakcentował Rafał Trzaskowski.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej odnosząc się do zarzutów, że opozycja skupia się głównie na krytyce rządzącej partii mówił, że nie rozumie tego zarzutu. - Na sobotniej konwencji przewodniczący Grzegorz Schetyna mówił o bardzo konkretnych rozwiązaniach i zmianach ustrojowych, skupił się na Europie, mówił co trzeba zrobić po Brexicie. Mówił też, żeby jak najwięcej władzy oddać w ręce samorządów. Tych propozycji było bardzo dużo – zaznaczył polityk.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image