grabiec3.png

- Kaczyński i Szydło mówią o UE jakiej nie ma, jaką sobie wymyślił prezes. PiS nie jest w dialogu z Paryżem, Berlinem, ani żadną inna dużą stolicą. Próba skupienia wokół siebie państw środkowoeuropejskich nie udała się - zwrócił uwagę w „Polityce przy kawie” poseł Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

- Pomysł, aby stworzyć mniejszość blokującą w ramach Unii w oparciu o Węgry i Wielką Brytanię i poprzez drobne szantaże załatwiać interesy Polski zbankrutował - mówił. Wskazał, że obecnie rząd właściwie nie ma strategii dotyczącej polityki europejskiej. - Widzimy to wyraźnie po środowym stanowisku polskiej premier podczas szczytu Unii, ale także po wypowiedziach polityków PiS w kraju, które są od Sasa do Lasa. Ktoś musi rozmawiać o przyszłości UE i to jest Grzegorz Schetyna - dodał.

Jan Grabiec przypomniał, że to "politycy PiS mówili o referendum". - Droga która szedł Cameron przypomina to co się dzieje w Polsce - zauważył. Poseł podkreślił, że "polityka proponowana przez rząd jest szkodliwa dla Polski". - Liczymy na opamiętanie się PiS-u może otrzeźwienie po Brexicie nastąpi.

Źródło: tvp.info


bg Image