borusewicz4.png

- My nie możemy ścigać się z PiS na rozdawnictwo. Możemy się ścigać na prawa obywatelskie, zabezpieczenie Polski w regionie. Musimy zaproponować dalszą decentralizację państwa. Trzeba przekazać kolejne kompetencje samorządom, bo PiS będzie je zabierał. To musi być państwo przyjazne obywatelom, gdzie prokuratura nie jest narzędziem, a służby są pod kontrolą, także opozycji - podkreślił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz w rozmowie z Renatą Grochal.

Bogdan Borusewicz przestrzegał, że "prokuratura będzie wykorzystywana przeciwko opozycji". - Dochodzą do mnie informacje, że miesiąc temu było polecenie wznowienia śledztw, które dotykają polityków opozycji. Nieważne, czy ktoś zostanie skazany, czy nie, ale PiS może mieć z tego uzysk polityczny - relacjonował.

Odpowiadając na pytanie o skutki ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej marszałek zaznaczył, że "Brexit uderzy w naszą gospodarkę i w złotego". - Brytyjczycy dają do naszego budżetu 1,5 mld euro. Unia będzie musiała przebudować cały budżet, także to, co otrzymaliśmy - wskazał.

Cała rozmowa: wyborcza.pl


bg Image