Nitras_1.png

- Musimy bronić tych 27 lat, które dały nam wolność, poczucie bezpieczeństwa i możliwości rozwoju - podkreślił poseł Sławomir Nitras w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Musimy być otwarci i być wzorem demokratycznego środowiska, w którym mieszczą się wszyscy, którzy bronią dorobku wolnej Polski i chcą podążać tą drogą - dodał.

Nawiązując do współpracy Platformy Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji Sławomir Nitras podkreślił, że nie ma w PO ludzi, "którzy są przeciwni współpracy z Komitetem". - Na podziale między PO a KOD zyskuje pan Czarzasty - wskazał. - Nie mam nic przeciwko jego uczestnictwu w demonstracjach KOD, ale zdecydowanie wolę, i jest to uczciwsze, jeśli w pierwszym szeregu kroczą ludzie zasłużeni dla wolnej i demokratycznej Polski - zauważył.

Poseł zaznaczył, że "KOD kontynuuje najpiękniejsze tradycje polskiego patriotyzmu i głębokiego umiłowania wolności, przywiązania do wartości europejskich i humanistycznych". - Na czele nie powinni stać ludzie innej tradycji - wyjaśnił.

- Nikt nie powinien upartyjnić KOD, bo jest naszą wspólną wartością - dodał.

Cała rozmowa: rp.pl


bg Image