grupinski_min.png

- Myślimy długofalowo, planujemy długi marsz, który zakończy się zwycięstwem. PiS nie może zbyt długo niszczyć państwa, nie możemy na to pozwolić - mówił w „Polityce przy kawie” poseł Rafał Grupiński. - Będziemy budowali nowy program i nowa PO - dodał.

Polityk podkreślił, że Platforma Obywatelska ma wielu dobrych i merytorycznych liderów, jak Ewa Kopacz, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Borys Budka czy Rafał Trzaskowski.

- To nie jest kwestia rywalizacji. Bo szef jest tylko jeden, a liderów wielu - wyjaśnił.

Rafał Grupiński odniósł się również do wczorajszego spotkania Donalda Tuska z posłami do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej zaapelował o konsolidację partii i wyraźnie wsparł nowego szefa Grzegorz Schetynę. - To jest dobry sygnał dla tych, którzy nie do końca zaakceptowali tę sytuację - zaznaczył Rafał Grupiński.

Nawiązując się do współpracy z Komitetem Obrony Demokracji wyjaśnił, że Platforma Obywatelska wspiera "KOD w każdej chwili, ale chcemy zachować własną ścieżkę programową".

Polityk pytany o skutki ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zaznaczył, że "będziemy mieli ogromny problem". - Wole, żeby Wielka Brytania pozostała w UE. Bo potem może dojść do rozpadu Wielkiej Brytanii - przestrzegał.

Źródło: tvp.info


bg Image