Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/neumann.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/neumann.png'
neumann.png

- Możemy rozmawiać o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym, ale nie wcześniej niż przed publikacją jego wyroków - powiedział w rozmowie z Pawłem Lisickim przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Gość „Salonu Politycznego Trójki” odniósł się również do opinii Komisji Europejskiej w sprawie stanu praworządności w Polsce, podkreślając fakt, że treść tej opinii nie została Polakom zaprezentowana. Przewodniczący zwrócił uwagę, że "nikt nie oczekuje, by PiS oddał władzę, czy się rozwiązał. - Platformie Obywatelskiej zależy tylko na tym, by PiS przestrzegało prawa".

W rozmowie był również poruszany temat projektu ustawy antyterrorystycznej. - Nie wiemy kto stał za ostatnimi zamachami w Polsce, ale one stały się w ustach ministra Mariusza Błaszczaka i całego PiS argumentem przy wprowadzaniu ustawy antyterrorystycznej - mówił przewodniczący wskazując jednocześnie, że sprawcę zamachów bombowych we Wrocławiu policja zatrzymała na podstawie obecnych środków i przepisów. 

- PiS tłumaczy chęć wprowadzenia ustawy kwestiami bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO w Polsce. Argumenty te są jednak fałszywe zważając na fakt, że ustawa wejdzie w życie już po zakończeniu tych wydarzeń - wyjaśnił Sławomir Neumann.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image