schetyna4.png

- Trzeba budować dobry wariant nowego programu, który będzie ofertą i odpowiedzią na obietnice wyborcze PiS, których PiS nie zrealizuje - mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w programie "Sygnały dnia".

Nawiązując do apelu Ryszarda Petru o przeprowadzenie wcześniejszych wyborów parlamentarnych Grzegorz Schetyna powiedział, że "to nie kwestia strzelania obcasami i dobrego samopoczucia 3,5 roku przed wyborami, a kwestia ciężkiej pracy". - Jeżeli ktoś trzyma kciuki i zaklina rzeczywistość i marzy o wyborach wcześniejszych, to mówię, ta decyzja jest w rękach czy w długopisie, czy w głowie Jarosława Kaczyńskiego - wskazał. - Też bym chciał być szefem partii, która ma historię kilkumiesięczną i może wszystko obiecać i podjąć każde zobowiązanie trzy lata przed wyborami. To nie jest takie proste - zaznaczył.

Grzegorz Schetyna przypomniał , że Platforma Obywatelska ma "doświadczenie ponad 15 lat bycia w polityce, także w opozycji, i 8 lat ostatnich rządów".  - Uważam, że trzeba po prostu sporo pokory - dodał.

Przewodniczący przypomniał, że powrót do starego wieku emerytalnego, czy pomoc frankowiczom to sztandarowe obietnice PiS z kampanii wyborczej. - Dzisiaj w ogóle się o tym nie mówi, bo widać, jakie są możliwości budżetu - zauważył.

-  Jeśli chodzi o to, o czym mówiła premier Kopacz na konwencji w Poznaniu, czyli uproszczenie systemu podatkowego, tak, dzisiaj słyszymy, że jest to możliwe, że rząd wraca do tego projektu w zasadzie jeden do jednego - zwrócił uwagę. - My jesteśmy otwarci tutaj, jeżeli będzie rząd, ten rząd realizował dobre projekty, będziemy to wspierać - poinformował przewodniczący. 

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image