Kidawa-Bonska.png

- Emocje istnieją w każdym ugrupowaniu, w którym panują demokratyczne zasady i w którym ludzie mogą mówić to, co myślą. Platforma Obywatelska jest taką formacją – mówiła w wywiadzie dla „Polski The Times” wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Odkąd powstała Platforma, a to już kilkanaście lat, ciągle słyszę, że PO z takiego czy innego powodu się rozpadnie. Każde ugrupowanie ma swoje problemy, ale Platforma jest już na tyle okrzepła, że wie, co jest jej celem. Myślimy o przyszłości, o tym, co możemy zaoferować Polakom, i jak zmieniać Polskę na lepsze – podkreśliła poseł Kidawa-Błońska. Zwróciła uwagę, że „w każdej partii zawsze są jakieś spory, dyskusje wewnętrzne, bo to naturalne. Nie musi to oznaczać rozpadu partii”.

Wicemarszałek wyraziła zaniepokojenie, ze publiczna dyskusja o funkcjonowaniu klubu Platformy Obywatelskiej szybko przerodziła się w rozważania na temat rzekomego konfliktu na linii Ewa Kopacz - Grzegorz Schetyna. - Zarówno Ewa Kopacz, jak i Grzegorz Schetyna to bardzo doświadczeni politycy, którzy są w Platformie od samego początku. Każde z nich wie, że w tej chwili Platforma musi działać razem, że musimy współpracować, bo przeciwnik i problemy są gdzie indziej – wyjaśniła poseł.

- Jesteśmy na początku długiej drogi reorganizowania partii. Wypracowujemy działania, które mają na nowo przyciągnąć do nas wyborców. To się nie stanie w ciągu dwóch, trzech miesięcy, na to potrzeba czasu – zaznaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Na pytanie o marsz z 4 czerwca wicemarszałek wyjaśniła, że „organizatorem był Komitet Obrony Demokracji, w przeciwieństwie do wielkiego marszu z 7 maja zorganizowanego przez Platformę Obywatelską”. - Sobotni marsz przypomina, jak ważnym momentem w naszej historii był 4 czerwca. Dlatego ważne jest, abyśmy tego dnia byli razem. To był marsz bez symboli partyjnych, czysto obywatelski. Poszliśmy w nim wspólnie, my, nasi sympatycy i tysiące innych ludzi, ponad podziałami, jako obywatele Rzeczypospolitej – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że „bardzo ceni Komitet Obrony Demokracji za to, że to inicjatywa obywatelska, która skupia ludzi o bardzo różnych poglądach, którym nie jest wszystko jedno”.

Cała rozmowa: polskatimes.pl


bg Image