neumann8.png

- PO jest zaangażowana w KOD i będzie zaangażowana. Nasi członkowie mają wręcz zalecenie, by angażowali się w takie przedsięwzięcia - mówił w programie „Polityka przy kawie” przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

- Marsz 4 czerwca jest organizowany przez KOD i trzech byłych prezydentów. KOD prosił nas kilka tygodni temu o to, aby Nowoczesna, PO i PSL nie wchodziły jako partie w tę manifestację - wyjaśnił przewodniczący. Nawiązał w ten sposób do zawieszenia swojego członkostwa w Platformie Obywatelskiej przez Jarosława Wałęsę, który miał być niezadowolony z braku zaangażowania się PO w działania KOD-u i marsz 4 czerwca.

– Z tego co wiem, Grzegorz Schetyna będzie na jednym z marszów, ja będę pewnie w Warszawie albo w Gdańsku na marszu KOD-u - zapowiedział.

Sławomir Neumann odniósł się także do zawieszenia w prawach członka klubu parlamentarnego posła Michała Kamińskiego. - To jest kara za nieprzestrzeganie regulaminu, także medialnego. Wszyscy działamy według tych samych reguł. Na kolegium ukaranych zostało kilkunastu posłów. Zawieszony został jeden, który mimo wcześniejszych rozmów, spotkań i tłumaczenia, nie chciał wykonywać tego, co robią wszyscy nasi posłowie. Nie ma świętych krów w PO- podkreślił. - To PO dała Kamińskiemu tekę ministra, a potem miejsce wiodące do Sejmu. Kamiński nie jest członkiem PO, ale jest w parlamencie. Dobrze by było, gdyby się do tego regulaminu próbował dostosować - powiedział. 

Pytany o ewentualny powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną Sławomir Neuman zaznaczył, że "jeśli Donald Tusk zdecyduje się wrócić i chciałby kandydować w wyborach prezydenckich to z pewnością cała PO będzie go wspierała w tym ruchu".

Źródło: tvp.info 


bg Image