schetyna2.png

- KE reaguje na to, co dzieje się w Polsce. Jesteśmy częścią wspólnoty i trzeba sobie z tego zdawać sprawę - powiedział w rozmowie z Kamilem Dziubką przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, nawiązując do krytycznej opinii Komisji Europejskiej na temat praworządności w Polsce. - Ze strony polskiego rządu ciągle są tylko słowa, a nie żadnych decyzji - wskazał.

Grzegorz Schetyna odpowiedział twierdząco na pytanie czy wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermans powinien spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim. Zwrócił jednak uwagę, że "trudno sobie wyobrazić, żebyśmy traktowali to jako standard, bo to nie jest praktyka zachodnia, czy europejska". Przewodniczący podkreślił, że byłoby to "rujnujące dla rządu i prezydenta".

Polityk wyjaśnił, dlaczego nie zgadza się z Władysławem Kosiniak-Kamyszem w sprawie sposobu rozwiązania kryzysu konstytucyjnego. - Nie możemy zmieniać ustawy o TK dlatego, że "rząd PiS-u walczy z konstytucja" - uzasadnił.

Nawiązując do apelu Ryszarda Petru o przeprowadzenie wcześniejszych wyborów parlamentarnych Grzegorz Schetyna powiedział, że życzy liderowi Nowoczesnej doświadczenia, dojrzałości i dystansu. Przypomniał, że PiS ma większość i to ta partia o tym zdecyduje.

Źródło: onet.pl


bg Image