neumann8.png

- Polskie władze wprowadzają Komisję Europejską w błąd w sprawie konfliktu o Trybunał Konstytucyjny, mówiąc o bliskości kompromisu. W Polsce nie jest nic dogadane. Rząd i Jarosław Kaczyński cały czas trwają na swojej pozycji, że z Trybunałem trzeba walczyć – powiedział w programie „Jeden na jeden” przewodniczący Klubu Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Odnosząc się do faktu, że na wtorkowe spotkanie opozycji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego PiS wyśle szeregowego posła, Macieja Małeckiego, Sławomir Neumann mówił, że Maciej Małecki nie ma takiej pozycji w PiS, żeby składać w imieniu partii kluczowe deklaracje. - Nie lekceważymy go, ale nie zakładamy, że przyjdzie z jakąś odkrywczą teorią. To w głowie Jarosława Kaczyńskiego tworzą się kluczowe teorie PiS – zwrócił uwagę przewodniczący. Sławomir Neumann wyjaśnił, że oddelegowanie posła Małeckiego jest gestem, który ma pokazać, że Jarosław Kaczyński nie traktuje tego spotkania poważnie.

Na pytanie o udział w marszach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji 4 czerwca, przewodniczący zapowiedział udział Platformy Obywatelskiej w manifestacjach, jednak bez afiszowania partyjnych barw. Sławomir Neumann zaznaczył, że Komitetu Obrony Demokracji jako ruch społeczny, który ma być bezpiecznikiem, sumieniem demokracji jest niezwykle potrzebny w obecnej sytuacji w Polsce.

Źródło: tvn24.pl


bg Image