9.12.15_Budka_min_m.png

- Za wcześnie na mówienie o sojuszach wyborczych, natomiast w pełni współpracujemy z Komitetem Obrony Demokracji – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Poseł podkreślił, że "Grzegorz Schetyna chce iść z KOD. To on jako pierwszy zaprosił Mateusza Kijowskiego na wspólny marsz". - Uchwała zarządu PO wyraźnie mówi, że jesteśmy otwarci i będziemy współpracować z KOD na każdej płaszczyźnie, natomiast na chwilę obecną jest za wcześnie, żeby mówić o ewentualnych koalicjach wyborczych z kilkoma ugrupowaniami pozaparlamentarnymi - poinformował Borys Budka. Zapowiedział, że Platforma Obywatelska będzie wspierać wszelkie inicjatywy KOD, ze względu na wspólnie wyznawane wartości.

- Tylko wspólny front opozycji jest w stanie zatrzymać Jarosława Kaczyńskiego. Jest jeszcze czas na wypracowanie odpowiedniej formuły - zauważył wiceprzewodniczący.

Odnosząc się do absencji przedstawiciela Platformy Obywatelskiej na spotkaniu u marszałka Kuchcińskiego Borys Budka powiedział, że jest zadowolony z jednomyślności Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną. "Nie daliśmy się nabrać na kolejną sztuczkę Jarosława Kaczyńskiego. To było zagranie tylko i wyłącznie pod publikę. Być może Kaczyński miał przecieki z Komisji Europejskiej, że kilkanaście godzin później pojawi się jej stanowisko wzywające polski rząd do wypełnienia zaleceń Komisji Weneckiej" - zwrócił uwagę przewodniczący.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image