siemoniak3.1.png

- Rozwiązanie kryzysu jest w ręku rządzących. Postanowiliśmy, w obliczu informacji o tym co robi Komisja Europejska, że lepiej nie dolewać oliwy do ognia i dać szansę rządzącym. Dlatego przełożyliśmy spotkanie ws. rozwiązania kryzysu wokół TK na przyszły wtorek - powiedział w programie "Polityka przy kawie" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Polityk wyjaśnił, że "w normalnym kraju powinno być tak, że odbywa się dialog między rządzącymi a opozycją". - PiS jednak popalił te mosty - dodał.

Odnosząc się do udziału Władysława Kosiniak-Kamysza w spotkaniu z marszałkiem Sejmu Tomasz Siemoniak powiedział, że prezes PSL "chciał zobaczyć jak wygląda sytuacja". - Myślę, że szybko przekonał się, że postępu w tej sprawie nie będzie. Za kilka dni okaże się, że niestety to my mamy rację i że po stronie PiS nie ma dobrej woli" - zaznaczył były wicepremier.

Wiceprzewodniczący nawiązując do współpracy z Komitetem Obrony Demokracji i KWRD - koalicją z partiami opozycyjnymi powołaną przez ten ruch społeczny, podkreślił, że Platforma Obywatelska chce wspierać KOD, zaś Zarząd Krajowy partii wczoraj przyjął uchwałę w tej sprawie.

- Natomiast nie chcemy przekraczać granicy politycznej. Inicjatywa pod patronatem KOD-u to działanie polityczne grupujące głównie pozaparlamentarne partie. Dobrze, że taka integracja postępuje, natomiast my mamy swoją pozycję. Wierzę w odbudowanie poparcia Platformy Obywatelskiej. W naszym interesie jest współpraca z KOD-em ale chcemy zachować własną tożsamość Pospieszne zawiązywanie koalicji wyborczych jest przedwczesne - mówił Tomasz Siemoniak.

Polityk krytycznie odniósł się do reakcji Jarosława Kaczyńskiego na słowa Billa Clintona dotyczące Polski. - W takiej sytuacji wystarczy powiedzieć, że nie ma racji i my mamy inne zdanie. A nie obrażać, jak to zrobił prezes Kaczyński mówiąc, że to jest zakwalifikowane do badania medycznego. Zawsze uważałem, że PiS jest partią proamerykańską, a najwyraźniej tak nie jest i może zacząć rujnować nasz sojusz z USA - zasygnalizował Tomasz Siemoniak.

Źródło: tvp.info

bg Image